به گزارش روابط عمومی موسسه ایثار:


صبح روز چهارشنبه ۲۷/۰۶/۹۸موسسه فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثار استان مرکزی به عنوان بیست و هشتمین شعبه موسسه ایثار با حضور مهندس محمدرضا پورحاج رضایی مدیرعامل موسسه فرهنگی، ورزشی و توان‌بخشی ایثار ،مرتضی انصاری فر مدیرکل بنیاد استان مرکزی،عباس افراسیابی سرپرست حراست موسسه ایثار و دیگر مسئولین استان تأسیس شد.

در این جلسه مرتضی انصاری فر مدیرکل بنیاد شهید استان مرکزی ضمن خیر مقدم به مدیر عامل موسسه ایثار و دیگر حاضرین در جلسه عنوان کرد: موسسه فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثار استان مرکزی می‌تواند خدمات مؤثری را به خانواده‌های شهدا و ایثارگران ارائه دهد و این مجتمع با توجه به فضای خوبی که دارد ، در استان مرکزی بی‌نظیر است .


انصاری فر افزود: موسسه ایثار به دنبال درآمد زایی نیست و سعی در بهبود وضعیت روحی ایثارگران و به روزآوری امکانات و تجهیزات مراکز خود و تطابق آنها با استاندارهای معین شده دارد به طوری که امسال تلاش مضاعف خود را به کار گرفته ایم تا بتوانیم سطح خدمات خود را ارتقا داده و در این زمینه مدیریت جهادی را سرلوحه کار خود قرار داده ایم.

وی تاکید کرد: تأسیس و افتتاح و راه اندازی این پروژه نه تنها می تواند نیازهای ورزشی و توانبخشی جانبازان معظم را برطرف کند بلکه کمک شایانی در بالا بردن سرانه ورزشی منطقه تحت پوشش را خواهد داشت.


در ادامه این جلسه محمدرضا پورحاج رضایی مدیرعامل موسسه ایثار کیفیت ساخت مجتمع توانبخشی ایثار استان مرکزی را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: با تاسیس و افتتاح این پروژه می‌توان خدمات شایسته‌ای را به جامعه ایثارگران و حتی عموم مردم ارائه کرد.

وی با اشاره به صحبت حجت الاسلام والمسلمین شهیدی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران که موسسه ایثار در استان ها ،هدیه ای از سوی بنیاد شهید به عموم مردم استان است .
وی گفت: امام خمینی (ره) در فرمان تأسیس بنیاد شهید دو محور اصلی خدمات‌رسانی معیشتی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را برای بنیاد ترسیم کرده‌اند و مجتمع های ایثار نیز هم نوعی خدمت است و هم مروج فرهنگ ایثار و شهادت است .
پورحاج رضایی خاطر نشان کرد:این تاسیس به معنای افتتاح نیست بلکه فرایندی جهت تسریع در افتتاح آن است و موسسه ایثار استان مرکزی بیست و هشتمین شعبه موسسه ایثار است که با توجه به موقعیت خوب جغرافیایی و سازه ی مطلوب از بهترین ها محسوب می شود .

در این مراسم طی حکمی از سوی مدیرعامل موسسه فرهنگی ورزشی و توانبخشی ایثار ، مرتضی انصاری فر به عنوان رئیس شورای استانی موسسه ایثار استان مرکزی منصوب و قربانعلی جدیدی هم به عنوان سرپرست و ابراهیم نصیری جانباز و آزاده هشت سال دفاع مقدس هم به عنوان نماینده ایثارگران و عضو این موسسه معرفی شد.


گفتنی است موسسه فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثار استان مرکزی در زمینی به مساحت ۲۰ هزار متر مربع و با زیربنای ۱۲ هزار مترمربع در خیابان هپکو خیابان نواب صفوی در سال ۸۶ احداث شده و دارای یک فاز و در شش ساختمان با پیشرفت ۹۸ درصدی در بخش‌های درمانی، ورزشی، فرهنگی، رفاهی و آموزشی، برای خدمات رسانی به جامعه ایثارگری و عموم مردم تاسیس و درحال آماده شدن برای افتتاح است .